Witajcie PASTELO🧡E nowości 

Wersje językowe
Ośmiornice z odgłosami prenatalnymi - zapewnij swojemu dziecku komfort i poczucie bezpieczeństwa
20.jpg

Odgłosy prenatalne

Nie od dzisiaj wiadomo, że biały szum to jeden ze skuteczniejszych sposobów na uśpienie maluszka. Już nasze babcie, później mamy korzystały z dostępnych urządzeń emitujących delikatne dźwięki, by uspokoić i ukoić niemowlę. Czym zatem jest ten „cudotwórczy” dźwięk?

Biały szum to nic innego jak delikatne dźwięki przypominające dziecku środowisko, w którym spędziło pierwsze miesiące swojego życia. Dziecko przez dziewięć miesięcy słyszało przytłumione odgłosy dobiegające „z zewnątrz” oraz szum przepływającej krwi pępowinowej. Znajome dźwięki działają na maluszka kojąco. Pomagają mu się wyciszyć przed snem. Dźwięk powinien być równomierny i spokojny.

Jakie korzyści przynoszą dźwięki prenatalne?

U dzieci zasypiających przy delikatnych dźwiękach zarejestrowano zwolnione tętno. Niemowlęta szybciej wyciszały się przed snem. Szum relaksował maluchy a także ich rodziców. Zrelaksowany rodzic jest równie ważny, jak zrelaksowane dziecko, które wyczuwa każdy przejaw stresu. Naukowcy uważają, że dla noworodka cisza to coś nowego, nienaturalnego a nawet dziwnego.

Badania pokazują, że biały szum pomaga poprawić koncentrację, pozytywnie wpływa na uczące się środowiska dziecko, które staje się jego częścią. Zrelaksowane ciało to także lepiej pracujący mózg. Według niektórych badań, delikatne dźwięki w dziecięcym pokoju, zmniejszają ryzyko pojawienia się SIDS, czyli zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Wynika to ze stałej pracy mózgu dziecka, które skupia się na rejestrowaniu dźwięków.

By zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa Twojemu dziecku nie potrzebujesz wiele. Najważniejsza jest dla niego Twoja obecność.

Spokojny, zrelaksowany rodzic to szczęśliwe dziecko, a my możemy Ci w tym pomóc.

Ośmiornica z odgłosami prenatalnymi od Mom's Care

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, zdobytej wiedzy i udokumentowanych badaniach, Mom's Care postanowiło stworzyć polską zabawkę sensoryczną handmade emitującą przyjemne dla Twojego maluszka dźwięki. Dziecko będąc w brzuchu Mamy chwyta pępowinę. Nasza ośmiornica posiada macki, które mają mu ją przypominać. Ośmiornica dla noworodka od Mom's Care wyposażona jest także w Cry Sensor, który aktywuje pierwszą przytulankę w momencie delikatnego kwilenia czy płaczu dziecka. Odgłosy prenatalne, takie jak bicie serca mamy, szum wód płodowych są stymulowane przez 30 minut. Możesz zostawić śpiącego maluszka bez obaw, że uruchamiając zabawkę przerwiesz jego sen. Dodatkowo nasza ośmiornica jest kontrastowa. Proste zestawienie biało-czarnych kolorów i geometrycznych wzorów rozwija wzrok maluszka. Ośmiornica uszyta jest z certyfikowanych materiałów bezpiecznych dla Twojego dziecka.

Polska zabawka dla niemowląt przeznaczona jest dla dzieci 0+ a także dla każdej innej grupy wiekowej.

Kupując Ośmiornicę z odgłosami prenatalnymi zyskujesz zabawkę kontrastową sensoryczną, zabawkę dla niemowląt i starszych, w całości produkowaną w Polsce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl